Bez kategorii

Fizyka jądrowa czyli od Rotszylda do Rotszylda

boson

W XIX wieku, kiedy to wojna o utworzenie państwa żydowskiego rozgorzała na dobre, najważniejszym medium tzw. „miękkiego oddziaływania” syjonistów była ewidentnie literatura, szczególnie ta romantyczna, także w swojskim wydaniu: mickiewicz-rotszyld-syjonizm-i-unia polsko-żydowska/ + słowacki-rotszyld-i-tamiza/.

Na przełomie XIX i XX wieku sytuacja się zmieniła – wszak wtedy ruszyła „do boju” wielka fala żydowskich naukowców, szczególnie fizyków. Niby to nic zaskakującego – wszyscy pamiętamy o Albercie Einsteinie i innych noblistach tej nacji, ale mniej się pamięta, że ową falę w przypadku fizyki jądrowej, trzeba by raczej określić mianem tsunami. Ma się wrażenie, że w kluczowych latach 30. i 40. ubiegłego stulecia, kiedy to fizyka jądrowa dopiero powstawała, więcej niż połowa fizyków wszystkich tym się „poważnie” zajmujących była żydowskiego pochodzenia. I na dokładkę, większość z nich aktywnie wspierała światową rewolucję komunistyczną**.

Kluczem do zrozumienia tej historii jest nieco dzisiaj zapomina osoba Bruno Pontecorvo, który „urodził się w zamożnej żydowsko-włoskiej rodzinie jako czwarte z ośmiorga dzieci…

View original post 69 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s