Bez kategorii

Zabójczy wywiad

boson

John Strugnell's anti-Semitic comments led to denunciations, but some attributed his remarks to 'mental imbalance.' John Strugnell’s anti-Semitic comments led to denunciations, but some attributed his remarks to „mental imbalance.” (MONIQUE O’CONNELL)

__

John Strugnell był niewątpliwie kimś nadzwyczajnym – w 1954 miał 24 lata i właśnie kończył magisterkę z orientalistyki w Oksfordzie, kiedy sir Godfrey Rolles Driver, profesor tamże, nominował swojego – nie mającego żadnego doświadczenia – studenta do prac nad Zwojami z Qumran. W efekcie Strugnell, który jako ostatni dołączył do elitarnego zespołu Rolanda de Vaux i jako jedyny był w 100% opłacany przez Fundację Rockefellera, zajmował się tym przez następne 40 lat… z tym, że w listopadzie roku 1990 jego karierę złamał wywiad jakiego udzielił izraelskiej gazecie Ha’aretz.

Wcześniej Strugnell ożenił się w 1958 z córką byłego premiera Belgii, Huberta Pierlot, i przeszedł na katolicyzm. Nie mając obronionej magisterki, nie mówiąc już o doktoracie, John Strugnell został w 1967 profesorem na Harvardzie! A w 1984 został, po francuskim dominikaninie

View original post 228 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s