Bez kategorii

MALTA „przeklęta”?

CISZA

Organizatorzy festiwalu Malta solidaryzują się z twórcami „Klątwy”, kontrowersyjnego spektaklu Teatru Powszechnego w Warszawie. Wydali oświadczenie, w którym bronią twórców i reżysera sztuki. Ten ostatni będzie tegorocznym kuratorem Festiwalu Malta.

„Nasz festiwal stoi na straży określonego światopoglądu, trzyma się reguł demokracji liberalnej. Niech Malta będzie memento i ostrzega przed niebezpieczeństwem” – twierdzi Michał Merczyński – dyrektor Festiwalu MALTA w Poznaniu.

Onegdaj forsował w Poznaniu „Golgotę Picnic”. Ten lewacki kulturoznawca nazywał sam siebie „Nowym DJ Episkopatu Polski”. Mistrz  bluznierstw…zmuszony protestami mieszkańców miasta musiał odwołać spektakl. Jednak broni nie złożył…wynik wyborów samorządowych sprzyjał jego zamiłowaniu do propagowania szamba.

W tym roku dyrektor nie skapitulował a wspierany przez lewackiego prezydenta Jaśkowiaka poszedł na całość. Zatrudnił sponiewieranego przez prokuraturę i ciemnogród oświeconego reżysera „Klątwy” Olivera Frljica. Uzasadnia swoją decyzję zgodnie z  europejskim „Hate speech alert” – Przedstawiciele Malty sprzeciwiają się „językowi konfabulacji, nienawiści i pogardy” używanemu przez wielu przeciwników „Klątwy”, aby „wypaczyć jej sens…

View original post 120 słów więcej

2 komentarze do “MALTA „przeklęta”?

  1. Dzięki za info. Zastanawiam się, czy te wszystkie bluźnierstwa pseudoartystyczne to nie są „obchody 300 lecia loży w Dresden” i „wogle” wszystkich tutejszych lóż. W końcu jedyny sens ich istnienia to przywalanie Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu.
    Ciekawe też, jak długo fundusze dla kultury będą się poniewierały w skorumpowanych samorządach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s