Bez kategorii/polityka/top 10

Piłka w grze.

Polska weszła do gry, czy się to komuś podoba czy nie. Stawką jest nasza podmiotowość, którą usiłujemy odzyskać po latach różnego typu zniewolenia od 1939 roku.

Bękart wersalski, kondominium czy niemiecka kolonia, unijne poletko do obrabiania z pieniędzy i godności człowieka,  nie jest naszym celem.

Mniejsza o Tuska, którego w oczywisty sposób polski rząd nie mógł poprzeć, jak nie można popierać  tego, kto nam szkodzi. Chodzi o coś więcej. Walczymy o liczącą się pozycję w Unii. Nikt nam nie będzie mówił, że straciliśmy okazję, żeby siedzieć cicho. To nie jest rzucanie się z motyką na słońce, to jest konieczność, jeśli nie chcemy być popychadłem franko-germańskiej Europy i podnóżkiem Niemców.

A że nie jest łatwo? A kto powiedział, że będzie?

Czy można było to lepiej przeprowadzić? Może tak, ale skutek byłby ten sam. Gra o przyszłość Europy i Polski właśnie się zaczęła i będzie trwała, ale my tam będziemy grać,  a nie siedzieć w szatni i czekać na wynik.

W kraju powinno to się przekuć w informację do Polaków, dlaczego nie można poprzeć Tuska i jemu podobnych i czym grożą Polakom rządy PO. Przedstawić dokonania rządu PO, bo już najwyższy czas i to co nas czeka gdyby wrócili do władzy. Uchodźcom już nie oparlibyśmy się. I to jest ważny argument, słabo wykorzystywany.

Dziwię się tylko prawicowym dziennikarzom i blogerom, którzy nic z tego nie zrozumieli i rozdzierają szaty, że Polska jest osamotniona i przegrana. W tej sprawie zostaliśmy sami, bo nikogo to nie obchodziło, kto tam będzie siedział na stołku brukselskim. I tak rządzą Niemcy. Ale będą inne sprawy, w których interesy nasze będą zbieżne i wtedy będziemy występować jako odważny i poważny partner. W polityce nie ma przyjaciół, są interesy. Walka o przyszłość całej Europy i nasze w niej miejsce dopiero się zaczyna na dobre. A to było rozpoznanie bojem i wszystko jest jasne.

 

 

39 komentarzy do “Piłka w grze.

 1. @ebns24:

  == I to jest ważny argument, słabo wykorzystywany. ==

  sądzę, że o ten argument chodziło i ze ten argument bedzie skutecznie „w grze”.
  bo kto będzie Tuskiem Merkelowej bylo tu od poczatku malo istotne.

 2. Mam nadzieję, że tego będą się bali Polacy i nie tylko.
  Gdzieś co prawda czytałam, że ta islamizacja Europy ma dotyczyć Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch, a to co na wschód, to pod egidą Niemiec ma być poddane wpływom protestantyzmu. Tak sobie ktoś umyślił podzielić Europę, a tu jakaś Polska fika, no to trzeba dać odpór.
  Ja tylko wciąż mam głupią nadzieję, że ludzie w Europie się ockną.

 3. trzeba tak strzelić, żeby piłka bramkę rozniosła na kawałki
  🙂
  grają przeciwko Polsce
  ok
  niech Tusk stanie na bramce niemieckiej

 4. Tusk będzie teraz udawał wielkiego przyjaciela Polski w nadziei na amnezję Polaków i wybór na polskiego prezydenta. Ale niedoczekanie !

  Nigdy za wiele przypominania jego i jego kamaryli osiągnięć i zasług. Dla kogo zasług? Dla Niemców, globalistów, ale nie dla Polski, którą on gardzi.

 5. W sumie, jesli #eucopresident to tylko herold Makreli, to nawet lepiej, że jest nim ta miernota utkana z cwaniactwa i pijaru, niz miałby sie tam trafić jakiś skuteczny Metternich.

 6. A tak podobno odbywało się głosowanie:

  „„Debata”, która – jak się okazuje – była jedynie zaakceptowaniem woli Niemiec, trwała zaledwie około pół godziny. Po tym gdy przewodzenie obradom przejął od Tuska premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat, a sam Tusk wyszedł z sali obrad, głos zabrała polska premier. Po jej wystąpieniu – jak opowiadali dziennikarzom unijni urzędnicy – zarządzono oficjalne głosowanie.

  Z relacji z drugiej ręki wynika jednak, że głosowanie przeprowadzono w taki sposób, że zapytano najpierw, kto jest przeciw Tuskowi. Po podniesieniu ręki jedynie przez polską premier nie prowadzono dalszego głosowania. Wcześniej bowiem uzgodniono, że jeśli ktoś będzie chciał się wstrzymać, może o tym powiedzieć reszcie przywódców – opowiadał unijny urzędnik.

  Po zakończeniu tego punktu Tusk wrócił na salę i Rada Europejska zajęła się dalszymi punktami szczytu, odnoszącymi się m.in. do migracji i sytuacji gospodarczej w UE. ”

  http://niezalezna.pl/95118-skad-opowiesc-o-rzekomym-poparciu-27-panstw-nie-bylo-glosowania-za-tuskiem

  Widzi ktoś różnicę pomiędzy dobrze nam znaną demokracją w wydaniu PZPR, a tą w wydaniu EZPN (europejska zjednoczona partia niemiecka)?

 7. @rk1s24

  Dokładnie.
  Osobiście nie spodziewałam się niczego innego, co nie zmienia faktu, że jestem dumna z nieugiętej postawy polskiego rządu i Premier B. Szydło w szczególności. Mam nadzieję, że będzie konsekwentna do końca i nie podpisze konkluzji z tego pseudo szczytu, bez względu na to, że praktycznie nie będzie to miało znaczenia, bo ta banda kłamców i tak obejdzie prawo, by wyszło na ich.

 8. tez mam nadzieje, ze nie podpisze.
  tam nie ma to znaczenia. tu – ma i to duże.
  i sadze, ze nie podpisze – w przeciwnym razie
  cale dotychczasowe dzialanie utraciloby sens.

 9. My mamy problem wewnętrzny. Wybory jednak nie tak długo będą, a ludziom robi się wodę z mózgu. Teraz jest właściwy czas, żeby przypomnieć te wiekopomne dokonania Tuska. I to jest rola mediów, TV i blogerów też.

  O tym, jaka będzie Europa zdecydują polscy wyborcy. Jeżeli PiS będzie miał silny mandat i duże poparcie, to w końcu w Europie to dostrzegą, bo już zaczynają mieć dość tej błazenady. I pomału zacznie się odwrót. Jak długo można tak dawać się oszukiwać?
  Zapomnieli do czego prowadzi niemiecka hegemonia?
  Metody się zmieniły, ale skutek jest ten sam. To jest przepaść.

  Kim tak naprawdę są uchodźcy i po co tu przyszli? To jest armia, która może uderzyć w odpowiednim momencie. Po co ich Angela sprowadziła i na czyje polecenie?

  Komu zależy na tym, żeby degenerować kontakty między ludźmi i z normalnej rodziny zrobić potworka? Afirmować zboczenia zamiast je leczyć? Niszczyc psychikę dzieci, niszczyć zdrowie poprzez szkodliwe szczepionki, zmodyfikowaną genetycznie żywność zatrutą pestycydami?
  O co tu chodzi? I do czego ma to doprowadzić?

  Polska się sprzeciwia, ale Polska pod rządami PO to wszystko przyjmie, razem z tą armią uchodźców, którzy będą gwałcić Wasze żony, Wasze dzieci i wnuki. A Was jak się sprzeciwicie wsadzą do więzienia za mowę nienawiści.

  To jest sedno tej gry, nie Tusk. Tusk się nie liczy, jest narzędziem w rękach Angeli i tych, którzy kręcą i Angelą i nim.

 10. All
  Ten cały brukselski cyrk dobrze kwituje A. Potocki w
  http://wpolityce.pl/polityka/330986-rozgrywka-o-fotel-szefa-rady-europejskiej-obnazyla-skutki-zgubnej-polityki-zagranicznej-iii-rp :

  #Kim jest do cholery Tusk, że o niego idzie taka batalia. Otóż jest nikim. Jego jedyną zaletą jest to, że ma za sobą większą część opozycji, która dzięki niemu, na skinienie Berlina, bądź brukselskich elit może wywierać nacisk na władze w naszym kraju. I to wystarczy. Utrzymywanie status quo w Polsce dla polityki niemieckiej jest rzeczą ważną. Ale dzięki zagrywce naszej dyplomacji nic już nie będzie jak dawniej. Nie ma powrotu do status quo ante.#

 11. EBNS24
  Kim tak naprawdę są uchodźcy i po co tu przyszli(1)? To jest armia, która może uderzyć(4) w odpowiednim momencie. Po co ich Angela sprowadziła(2) i na czyje polecenie(3)?
  ======
  1).Nie przyszli, a zostali sprowadzeni (niektorzy mowią, że zaproszeni ???).
  2).Sprowadzeni po to, aby rozsadzić monolity narodowe, rozmiękczyć społeczeństwa.
  3).Soros na Europę tym steruje (z ramienia najwyższych struktur masońskich). Dowody są na ulicy, gdy trwają manifestacje „za” ludzi opłacanych przez fundacje sorosa. Np. co mają z tym (nachodźcami) wspólnego feministki-zbrojne ramię neomarksistow=lewaków=libertynów.
  4).Uderzyć może/mogą. I uderzają.W pewnym momencie będzie sytuacja tak dalece nie do zniesienia, że będziemy błagać (nadając prerogatywy in blanco) o reżimowe rządy typu federacja europejska pod hegemonem Niemcem..

 12. To może nie jest najlepsze źródło informacji (czytałam co nieco o tym panu), ale:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rada-europy-dyskutowala-nad-wprowadzeniem-prawa-szariatu

  „Jeśli ktokolwiek uważał, że przyjmowanie muzułmańskich uchodźców jest wynikiem totalnej głupoty rządów europejskich to był w wielkim błędzie. Najpierw nastąpiła fizyczna islamizacja naszego kontynentu, a teraz najwyraźniej próbuje się ją prawnie zatwierdzić. Okazuje się, że 7 marca Rada Europy rozmawiała nad raportem, który podobno zaleca wprowadzenie islamskiego prawa szariatu.

  Dyskusja nad raportem o wprowadzeniu szariatu została przerwana i będzie jeszcze jedno wysłuchanie, a po nim będzie głosowanie. Rada Europy dzisiaj planowała przegłosować raport i rozpocząć współpracę nad wprowadzaniem prawa paralelnego, jeżeli to rozwiązanie wejdzie w życie, będą istniały sądy szariatowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Albanii, Azerbejdżanie. Dziś się to nie udało, na nagraniach nie widać wszystkich reakcji, ale członkowie Rady Europy zorientowali się, że mogą przegrać głosowanie nad raportem i przełożyli je na następne posiedzenie, które odbędzie się za trzy miesiące.”

  „Raport stara się pokazać dwie kwestie, po pierwsze, że w Europie mieszkają nie tylko chrześcijanie, a druga, że szariat nie jest prawem, ale pewną interpretacją prawną, która powinna być przestrzegana. Mamy do czynienia z paradoksem, z jednej strony, szariat nie jest prawem, a z drugiej jest mowa o tym, żeby sądy szariatowe działały w państwach członkowskich Rady Europy. Wielu delegatów podchodziło do mnie w przerwie debaty i poddawało raport druzgocącej krytyce.”

  Warto też zajrzeć tu: https://eclj.org/religious-freedom/pace/la-charia-est-elle-compatible-avec-les-droits-de-lhomme-

 13. @ TADEUSZ2017 pisze:

  4).Uderzyć może/mogą. I uderzają.W pewnym momencie będzie sytuacja tak dalece nie do zniesienia, że będziemy błagać (nadając prerogatywy in blanco) o reżimowe rządy typu federacja europejska pod hegemonem Niemcem..

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  dokładnie. i jeszcze o wmontowanie czipa pod skóre jako najlepszego gwaranta naszego bezpieczeństwa. bezczelne i zuchwałe się porobiły…

 14. Provocatio

  i jeszcze o wmontowanie czipa pod skóre
  ========
  -czipy
  A to jest bardzo ciekawa sprawa, bardzo ciekawa technologia.
  Myślałem o notce na ten temat.

  Wyjaśnia zapis Ap.św. Jana Rzdz.13.:

  -każdy będzie musiał poddać się opieczętowaniu
  – dostanie znamię na rekę, albo na czoło
  -kto nie da się opieczetować, to ani nie sprzeda, ani nie kupi.

  A ta technogia o której wspomniałem wyjaśnia dlaczego ręka, dlaczego czoło.

 15. Provocatio
  bezczelne i zuchwałe się porobiły…
  ======
  Tak- na zasadzie metody chińskich kroczków.
  Struktury ONZ i UE opanowane są przez agentów neomarksistowskich i masońskich.
  Zresztą to wszystko jedno.
  W tych przepastnych kazamatach brukselskich i oenzetowskich opracowywane są dyrektywy/programy/instrukcje zniewolenia narodów.
  Sa nawet specjalne instytuty pracujące cała dobę.
  A to co się dzieje na widoku/sali plenarnej to tylko pic.
  Ci co to wymyślają i pilnują realizacji nie są widoczni -takie szare eminecje.

  np.

 16. Tadeusz.
  Sprawdza się wizja NWO. Ale popełniają te błędy, które spowodowały upadek Cesarstwa Rzymskiego. Tam też sprowadzono sobie barbarzyńców. Ale najpierw był upadek etyki i kryzys cywilizacji.

 17. Izaluka.

  Na starym salonie są Twoje notki o NWO. Warto je przypomnieć tutaj.

  A co do szariatu, to ja sobie nie wyobrażam współistnienia tych dwóch porządków prawnych.
  Nie można ludzi cywilizować na dwa sposoby. Jeden zawsze wyprze drugi i o to chodzi.

 18. @tadeusz2017

  Dobrze, że znalazłeś ten artykuł. Pewnie w tym momencie nie jest to taktycznie możliwe, ale jedynym wyjściem dla ludzi normalnych jest jak najszybsze wyjście z tej chorej struktury, jaką jest Unia Jewropejska. Co do braku poczytalności tych ludzi, to nikt przy zdrowych zmysłach nie ma żadnych wątpliwości. Nie wiem tylko, czy PIS jest zdolny (trzeba brać również pod uwagę siłę służb – WSI – agentury wewnątrzpartyjnej, „kamieni kupę” pozostawioną przez złodziei z PO i wiele innych czynników).

 19. @E.B

  Pani Ewo!

  Omawiana sytuacja, niezależnie od tego co by nie zostało wcześniej i teraz powiedziane – sprowadza się nie do do kwestii prezydentury D. Tusk (to było dawno przesadzone) lecz wysiłków „przemalowywania obrazu” Polski – na arenie międzynarodowej. Będąc jednocześnie podwójną (czy aby na pewno polskie dno – było i jest jedynie podwójne?) —-> wewnętrzną rozgrywką polityczną (również w głębszym i podwójnym znaczeniu)
  Przez co właśnie! —-> niezwykle jaskrawym świadectwem politycznej niedojrzałości polską „rządzących”. Alternatywnie zaś, można by nawet śmiało powiedzieć, że świadectwem dziwnej dziecinady i zagubienia (szczególnie celów)
  To nie był zdecydowanie właściwy moment, na jakieś wewnątrz-partyjne drobne zagrywki. Polska p. premier – stoczyła zażarty bój na unijnej arenie. Broniąc jak lwica polskiej racji stanu. Jednocześnie broniąc polskiego honoru.
  Prezydent RP zaś —->”pospieszył” złożyć p. Tusk = stronie przeciwnej – gratulacje. Zakrawa to na jakiś kiepski żart!
  Nie pora zaś na żarty, w momencie- kiedy zapadają decyzje o tym, jak będzie wyglądać po-unijna Europa.
  Wielka szkoda, że p. Prezydent (nieświadomy, czy błędnie informowany?) w takim momencie – nie potrafił zachować odpowiedniego dystansu (milcząc)
  Nie jestem wstanie objaśnić/wytłumaczyć” tak dalece idących „rozbieżności” pomiędzy polskim rządem a polskim prezydentem (ta sama partia polityczna!) moim „amerykańskim kolegom i przyjaciołom” (Pani być może domyśli się „kogo” szczególnie miałem tu na myśli) Kiedy wreszcie polscy politycy zrozumieją, ze EU – będąca sztucznym tworem, jest skazana na zagładę.
  Kiedy zrozumieją, że proces rozpadu już się rozpoczął.
  Kiedy do nich dotrze, że po rozpadzie, obowiązywać będą granice wpływów, polityczne i gospodarcze zależności i zasady – już teraz, przez światowe mocarstwa negocjowane i ustalane.
  Polski miejsce w szeregu, zależeć będzie po części od tego, jak zwartym,dojrzałym
  i mocnym – obecny rząd (siła stojącej za nim partii politycznej) przez podejmujących decyzje o przyszłości Europy będzie postrzeganym.
  Tyle mogę jedynie powiedzieć.

  Pozdrawiam

 20. @ FATAMORGAN

  jakie są osiągnięcie minionej prezydentury D Tuska? zrobił coś bohaterskiego dla świata?

 21. Witam, Fatamorganie.

  Dla mnie to jest też zgrzyt, nie wiem dlaczego Prezydent to zrobił, mógł milczeć. Myślę, że to zwykła kurtuazja. Ale przypomina to zabawę w dobrego i złego policjanta.

  Być może chodzi o to, że jednak z tym Tuskiem trzeba będzie współpracować i jakoś te stosunki sobie ułożyć. Jego wybór jest nielegalny w świetle przepisów prawa unijnego i właściwie nie powinniśmy tego w ogóle uznać. Ale musimy, bo on decyzją 27 państw będzie ten urząd pełnił.
  Prezydent wysyłając gratulacje podkreślił, że gratuluje mu wyboru przez 27 państw.
  Nie demonizowałabym tej sprawy.

  A jeśli chodzi o przyszłość Unii, to jeśli się nie opamiętają to Unia upadnie. Już teraz są zakusy na podział, a to nie wróży niczego dobrego. Unia dwu lub więcej prędkości będzie rodzić konflikty. Polska nie będzie się temu przyglądać spokojnie.
  Ale jeszcze nie przesądzałabym końca Unii. Między ustami a brzegiem pucharu wiele może się zdarzyć :).

  Świat się układa na nowo? Będzie nowa Jałta?
  Jeśli tak, to nie ma wielkiego znaczenia czy Prezydent te gratulacje przesłał. Są znacznie ważniejsze powody, dla których te wpływy sobie ustalą.
  Kurtuazyjne gesty Prezydenta nie oznaczają, że rząd i Prezydent grają do dwóch różnych bramek. O to akurat byłabym spokojna.

  Pozycja prezydenta w Polsce jest inna niż w Stanach i stąd pewnie to zdziwienie Pana amerykańskich przyjaciół. W Stanach rząd jest z nominacji prezydenta i mają jedno zdanie.
  U nas prezydent jest ponad podziałami i musi łączyć Polaków wszystkich opcji, nie tylko tej, z której został wybrany. To jest moim zdaniem złe rozwiązanie, wolałabym to amerykańskie. Jest bardziej czytelne. Ale do tego trzeba zmiany konstytucji.
  Ameryka nie do końca rozumie naszą skomplikowaną sytuację wewnętrzną i zewnętrzną.
  Z pewnością również są popełniane błędy. Ale my dopiero uczymy się prawdziwej polityki, bo dopiero teraz stawiamy pierwsze kroki, jako w miarę suwerenne w swoich decyzjach państwo.

  A jeśli chodzi o te podwójne, lub więcej dna, to ja też się przyglądam. Za wcześnie jeszcze na wnioski, za mało wiem.

  Pozdrawiam Pana

 22. Chcąc zamieścić mój komentarz również i na stronie naszsalon24.org – zostałem ku mojemu wielkiemu zdziwieniu natychmiast powiadomiony:

  Komentarz oczekuje na moderacje.

  Jednym słowem, nazywajmy rzeczy po imieniu, komentarz nie został opublikowany+ z powodu istnienia na naszsalon24.org ——> CENZURY.

  Drobna „uwaga”,
  🙂

  Strona naszsalon24.org jeszcze w pełni nie ruszyła, lecz cenzura już w pełni na niej działa.

  Czy mógłbym więcej dodać?
  Raczej niewiele! (z wyboru)

  Skoro, będąc zwolennikiem (propagatorem) pełnej i niekrepowanej działaniami CENZORÓW wolności słowa i wypowiedzi – nie uznaje z zasady (i dla zasady) wszelkich form i objawów cenzury.
  Profilaktycznej (wstępnej) cenzury również.
  Nie różni się bowiem w praktyce niczym istotnym —->od innych form cenzury.
  Jeśli zatem okaże się – że „moderowanie” (czyt. praktyka wstępnego cenzurowania) komentarzy, jest nieodzowną częścią, elementem i stałą praktyką, nowej strony naszsalon24.org
  – to będę niestety, ale zmuszony, po prostu zrezygnować z odwiedzania tego „nowego miejsca”.

  Cóż mogę dodać na sam koniec, jeśli nie tylko:
  Jeśli z cenzurą i przy jej stałym użyciu —-> to bez Fatamorgana.

  Pozdrawiam Szanowną Panią

  Postcriptum:
  Zycie jest zbyt piękne i na pewno za krótkie, aby spędzać wolny czas (o który przecież tak trudno) – wśród i pośród przekonanych o swoich „racjach” cenzorów,

 23. Fatamorgan
  Komentarz oczekuje na moderacje.
  Strona naszsalon24.org jeszcze w pełni nie ruszyła, lecz cenzura już w pełni na niej działa.
  =====
  Nic z tych rzeczy.
  Komunikat ten ukazuje sie zawsze z automatu, gdy komentator nie jest zalogowany do systemu.
  Proszę sprawdzić:
  1. wpisać koment bez zalogowania
  2. i zapisać ten sam koment z zalogowaniem.
  Wszystko się panu wyjaśni.

  System powiedomień:
  Jeśli nie wpiszemy dokładnie nicka adresata, to powiadomienia nie funkcjonują.

  Zapewne nie został pan również powiadomiony od EBSN24 z godz. 2-17.
  Tak samo jak nie docieraja do mnie powiadomienia od EBSN24 20-24 itd.

  Nick musi miec taką postać jaka wyświetla sie przy awatarze.

  FATAMORGAN pisze:
  10 Marzec 2017 o 22:33
  @E.B
  To jest źle zaadresowane.

  Tu nie ma żadnej cenzury.
  Pzdrw.

 24. Fatamorganie!

  Jak widzę udało się jednak zamieścić komentarz na „Polskim tekstem.”. Ja nie moderuję komentarzy, to są tylko sprawy techniczne.
  Jeśli już raz zalogował się Pan na nowym portalu, to przy następnych komentarzach i wpisach nie będzie problemu, chyba, że się Pan wyloguje.
  Opcja z rejestracją i logowaniem jest na wszystkich portalach, na starym salonie też była i nie jest to sprawa jakiejś cenzury.
  @Nohood dodał wszystkich autorów z Naszego salonu do nowego portalu, ale pierwszy raz trzeba się zalogować przez WordPress. Tak to chyba działa.

  Ja zamieszczę również moją odpowiedź na Pana komentarz na Polskim tekstem.

  Pozdrawiam :).

 25. Tadeusz2017.

  To nie mnie się dostało, tylko PT :).
  Ale jak widzę sprawa już sama się rozwiązała.

  Fatamorgan jest bardzo wyczulony na sprawy cenzury i wolności słowa. Ja to już dobrze znam :). Nie robię problemu z takich uwag :)).

  Pozdrawiam

 26. @ebns24 & All

  Właśnie natrafiłam na ciekawą interpretację akcji „nie dla Tuska w Radzie Europejskiej”. Otóż autor sugeruje, że oprócz sprzeciwu co do reelekcji Tuska, celem było niepodpisanie przez polski rząd konkluzji ze szczytu, a to z powodu zapowiedzianego punktu obrad dotyczącego opracowanie nowych zasad przymusowego osiedlania uchodźców w krajach członkowskich.
  W konkluzji niepodpisanej przez Beatę Szydło istnieje oświadczenie szefów państw i rządów, że podczas obecnej prezydencji – czyli do końca czerwca – osiągnięty zostanie kompromis ws. reformy prawa azylowego przewidujący m.in. obowiązkową relokację uchodźców.
  http://oprzecinek.salon24.pl/763326,czy-to-o-to-chodzilo

  Jeśli rzeczywiście brak podpisu polskiej Premier miałby mieć znaczenie podczas wypracowywania takiego kompromisu, to byłby to moim zdaniem strzał w dziesiątkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s