top 10

12 komentarzy do “Etiudy i Maurycy

 1. Olejniczak jest wporzo, ale Kasia L. była po prostu nieziemska, no i w końcu u ekspertów wygrała Konkurs właśnie w mazurkach, bo u polskiej publiczności to było zwycięstwo wszechwag:

 2. za wiki:

  „W trakcie trwania XVII Konkursu Chopinowskiego zyskała szeroką sympatię polskiej publiczności. Wyrazem tego było zwłaszcza uzyskanie przez nią największej liczby głosów oddanych przez słuchaczy Radiowej Dwójki. Tym samym wygrała konkurs „Mój Chopin” i w opinii słuchaczy została uznana za najlepszą pianistkę Konkursu Chopinowskiego.

  Pod koniec 2015 r. rozpoczęła w Polsce trasę koncertową. Wystąpiła m.in. w Katowicach, Poznaniu, Białymstoku i Warszawie. Wydarzenia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności i całkowicie wypełniały sale koncertowe.

  Profesor Marek Dyżewski powiedział na jej temat: „Stała się bodaj najwybitniejszą uczennicą Fryderyka Chopina, jakiej ten mistrz już poza światem (…) doczekał się. Krytyk muzyczny Dorota Szwarcman dodała: „Tacy pianiści jak ona zdarzają się raz na lata. Mam nadzieję, że zostanie doceniona w świecie niezależnie od tego konkursu, bo jest to osoba, której występy już dziś są prawdziwymi, niepowtarzalnymi wydarzeniami”.”

  – dodam od siebie, że jej wszechświatowy sukces nie jest wcale gwarantowany z wielu powodów – ale tak czy inaczej, w Warszawie rozbłysła wtedy gwiazda supernowa…

 3. Miałam okazję słuchać wtedy tego konkursu, bo siedziałam w domu ze złamaną ręką i zaczynałam dzień od porannych przesłuchań.
  Nasłuchałam się więc Szopena w różnych wydaniach.
  Kate Liu od początku zwracała uwagę. Była jak natchniona, grając z taką lekkością.
  Podobno jest chora, więc pewnie nie będzie miała tak lekko.

  A tu jej sonata szopenowska:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s