Bez kategorii

Impresja muzyczna

Tak na próbkę techniczną 🙂

28 komentarzy do “Impresja muzyczna

 1. @ lord
  Każdy usłyszy co słyszy….. ja jęk i krzyk o prawdę.
  Mam całą wydrukowaną a w pdf-ie po świecie rozesłałam.

 2. W ramach tej podanej impresji mam dwa clipy :

  … który z nich bardziej pobudza wyobraźnię ?

 3. Ponieważ sam bawiłem się w wizualne montaże swoich interpretacji „dźwiękowych”, jestem za połączeniem muzy z obrazem(chyba przyzwyczajenie;o) Odpowiadam zatem, że dla mnie akurat w tej chwili – jutro może być zupełnie odwrotnie, klip 1-szy pobudza moją wyobraźnię bardziej. Taka pora, taki stan ducha. Muzyka z dołączoną symboliką (obrazem) niejako już narzuca jakiś kierunek pobudzenia wyobraźni przez autora. Czy jednak jest tak, jak zakłada autor „dźwiękowo-obrazkowej” kompozycji ?? Całe szczęście, że nie. Każdy może założenie autora odnieść po swojemu. Droga do lasu jest wskazana ale co jest w tym lesie to już każdy musi zobaczyć sam :o)

 4. lordJim ( 20:54 )

  Tutaj dodany obraz był pomocny mi w przeniesieniu się ( mocą wyobraźni ) na tamte tereny, w tamtym czasie ( jakże urokliwa melodia ) :

 5. już jestem: w oryginale dosłownie – miłość śpi (znaczy on cierpi, grając jej); w przenośni – co by pobudzić do make love (not war); taka wersja, że łagodzi obyczaje; chyba. Tak wpisałem z inną myślą: że fascynacje to delikatna sprawa: w zasadzie każdy czuje co innego.
  Ale grasz zajebiście, nie ma co.

 6. Zgadzam się w zupełności Propatrianie. Dzięki za miłe słowo 🙂 Specjalnie dla Ciebie, coś blusowego (tytuł i tełko muzyczne zapożyczyłem od Gary Moore’a 😉

 7. Zaszczycasz mnie… dziękuję! Moje fascynacje:

  Także Armik, Govi, Gipsi (instrumentale) itp.

 8. nie warto: ważne jest wzruszenie (po obu stronach dźwięku); tak przy okazji (nie tylko dla Ciebie; znaczy dla Ciebie i…):

 9. Na fali – wrzucę jeszcze jedną ruską ‚produkcję’ ( można się pociąć ) :

  … i porównując sobie to co na (muzycznym) Zachodzie z tym co na Wschodzie ludziom w duszy gra dostrzegam, chyba zasadniczą różnice. Chciałbym skonforontowac swoje spostrzeżenia – podzielicie się swoimi uwagami na tym wycinkowym z konieczności przykładzie ?

 10. lordJim ( 12:35 )
  Ja na tych przykładach wykoncypowałem sobie, że zachodnia muzyka eksponuje to co człowiekowi gra w duszy – taki ” idividual style ” gdzie każdy jest, w jakiś sposób niezależnym bytem. Na wschodzie muzyka odzwierciedla stan ducha zbiorowości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s